Close
Mechavector Dewalt

DeWALT

1922 – Raymond DeWalt, tehdejší ředitel Seabrook Farms, zdokonaluje první dřevoobráběcí stroj za účelem zvýšení produktivity a všestrannosti.

1924 – Založení společnosti DeWALT Products Company se závody a kancelářemi v Leole v Pensylvánii. Jejich produktem je elektrický univerzální dřevoobráběcí stroj známý jako DeWALT „Wonder-Worker“, který lze konfigurovat 9 různými způsoby.

1929 – DeWALT Products Co. se stěhuje do nové a v té době výjimečně moderní budovy v Lancasteru v Pensylvánii.

1941 – Firmě DeWALT začíná období rychlého růstu, aby splnila požadavky vládních objednávek v souvislosti s požadavky národní obrany a válečných strojů.

1947 – Společnost DeWALT Products Co. je znovu začleněna pod společnost DEWALT Inc.

1949 – DeWALT získala společnost American Machine Foundry (AMF). Lancaster

1953 – DeWALT Inc. rozšiřuje své aktivity do Kanady prostřednictvím dceřiné společnosti 100% vlastněné společností DeWalt Canada Ltd.

1955 – Společnost v příštích dvou letech přidává do závodu 40 000 čtverečních stop výrobního prostoru, aby udržela krok s poptávkou spotřebitelů.

1992 – DeWALT představuje první řadu přenosných elektrických nástrojů a příslušenství určených speciálně dřevařské pracovníky.

1994 – DeWALT odstartuje revoluční systém více než 30 nových akumulátorových nástrojů, včetně nejvýkonnějšího akumulátorového nástroje v té době, akumulátorové vrtačky 14,4 V a akumulátorové pily. Akumulátorový systém DeWALT zahrnoval vrtačky / šroubováky, rázové utahováky , pily, svítilny a první kombinovanou vrtačku / kladivo.

1999 – Matt Kenseth se připojil k DeWALT Racing jako jeho řidič v NASCAR Busch Series.

2000 – DeWALT kupuje společnost Momentum Laser, Inc. a společnost Emglo Compressor Company.

2001 – V tomto okamžiku má společnost DEWALT Inc. V nabídce více než 200 elektrických strojů a více než 800 příslušenství.

2003 – Matt Kenseth vyhrál finálový šampionát Winston cup v závodním autě # 17 DeWALT Ford.

2005 – V důsledku rozsáhlého výzkumu DeWALT u profesionálních uživatelů vyvinul DEWALT SHOCKS – Active Vibration Control®, který se v současné době nachází na některých jeho rotačních kladivech SDS Plus a SDS Max, což snižuje vibrace až o 50% ve srovnání s kladivy bez takových systémů.

2010 – DeWALT představuje nový systém 12V MAX * lithium-iontových nástrojů navržený tak, aby spojoval pohodlí a kompaktní design s výkonnými a špičkovými funkcemi, které uživatelé potřebují na staveništi.

2011 – DeWALT rozšiřuje nabídku lithium-iontových nástrojů zavedením nového systému 20V MAX *. DeWALT Accessories rozšířila svou řadu Impact Ready přidáním více než 100 produktů v oblasti vrtání, šroubování, děrových pil a zásuvek a také uvolněním více než 20 nových produktů v řadě Demo steel accesories.

2012 – DeWALT uvádí na trh řadu produktů Performance and Protect, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysokou úroveň jednoho nebo více z následujících: ovládání, omezení prachu nebo nízké vibrace, aniž by došlo ke snížení výkonu. Mezi produkty Performance a Protect patří vrtačky E-Clutch, brusky s nízkými vibracemi, 2-stupňové spojky a SHOCKS®Hammers, sběr prachu – včetně krytů brusek, odsávání prachu z kladiv a odsavač prachu s univerzálním konektorem.

2013 – V roce 2013 představila společnost DeWALT svou akumulátorovou řadu 20V MAX * – XR bezkartáčového elektrického nářadí, která zahrnuje bezkomutátorové motory a vysoce kapacitní lithium-iontové baterie.

2013 – DeWALT oznamuje přidání nového výrobního závodu v Charlotte v NC. Jedná se o rozšíření stávajícího distribučního centra.

2015 – DeWALT oznamuje přidání nového výrobního závodu v Greenfieldu, IN, nyní má sedm výrobních závodů vyrábějících výrobky značky DEWALT v USA: Nová Británie, CT, Hampstead, MD, Shelbyville, KY, Greenfield, IN, Cheraw, SC, Charlotte, NC a Jackson, TN.

2015 – DeWALT představuje nástroj Tool-Connect ™, který umožňuje uživatelům s bateriemi podporujícími Bluetooth® připojení a sledování jejich nástrojů odkudkoli pomocí aktualizací informací z terénu.

2016 – DeWALT uvádí na trh FLEXVOLT®, první baterii na světě, která automaticky mění napětí, když uživatel mění nástroje, a nabízí tak na staveništi zvýšený výkon i univerzální použití.

2017 – DeWALT rozšiřuje systém 20V MAX * o sedm nových hřebíkovaček pro rámování, podlahy a dokončovací aplikace. Nové nástroje eliminují spotřebu energie a poskytují konzistentní, robustní alternativu založenou na stávající bateriové platformě uživatele.

2017 – DeWALT® vždy dodával ZARUČENÉ TOUGH® produkty. Toto dědictví pokračuje s našimi připravovanými digitálními řešeními. DEWALT Wi-Fi na pracovišti je dostatečně odolný pro pracoviště s jednoduchým nastavením a přizpůsobivostí pro stavbu a je vyroben v USA s globálními materiály.

2018 – Duben 2018 si připomíná 100. výročí divize produktových služeb Stanley Black & Decker. V USA je 830 autorizovaných servisních středisek. Online objednávky a sledování jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.